Wszystkie słowa według liter

Tips on how to use this exercise at home and at school.

Wszystkie słowa według liter

Technika czytania


Wszystkie słowa według liter

To ćwiczenie umożliwia wyświetlenie wszystkich słów w bazie danych, które można podzielić według liter.

Losowe pojawianie się słów dzielonych alfabetycznie wspiera automatyzację w trakcie czytania i ułatwia wykonywanie kolejnych ćwiczeń.

Ćwiczenie jest odpowiednie dla osób początkujących w czytaniu, bez względu na metodę nauki. A także dla osób, które czytają już trudniejsze teksty, ale nie mają w pełni opanowanych słów na tym poziomie trudności, co powoduje hamowanie rozwoju płynności w czytaniu. Czytający może wykonywać ćwiczenia samodzielnie lub z pomocą osoby dorosłej. Jeżeli czytający radzi sobie z czytaniem, ale brakuje mu jedynie pewności może pracować samodzielnie. Pomoc i kontrola osoby dorosłej przyda się przy sprawdzaniu poprawności wykonania ćwiczenia.

Za pomocą ustawień można wybrać słowa, które czytający z różnych powodów chce przećwiczyć w pierwszej kolejności – słowa o podobnym brzmieniu czy zapisie lub trudniejszej wymowie.

Oczywiście, można wybrać czcionkę, wielkość liter, sposób przedstawienia sylab, dźwięk czy ilość ćwiczeń, itp. Po zakończeniu ćwiczenia czytający sam oceni jego trudność.