Rozumienie instrukcji – umieszczanie przedmiotów na obrazku

Tips on how to use this exercise at home and at school.

Rozumienie instrukcji – umieszczanie przedmiotów na obrazku

Umiejętność czytania


Rozumienie instrukcji – umieszczanie przedmiotów na obrazku

Ćwiczenie umożliwia pierwsze czytanie ze zrozumieniem tekstu poprzez interaktywną i zabawną formę. Czytający przeciąga obrazek za pomocą myszy.

Celem ćwiczenia jest pomoc w czytaniu ze zrozumieniem przede wszystkim u początkujących w czytaniu. Trudność tekstu umożliwia koncentrowanie się na nim. Na tym etapie najważniejsze jest dosłowne rozumienie materiału, poszukiwanie jasnych informacji w tekście.

Ćwiczenie nadaje się dla początkujących w czytaniu lub tych, którzy mają problemy dosłownym zrozumieniem czytanego tekstu. Mogą z niego skorzystać także uczniowie z innym językiem ojczystym w trakcie poznawania polszczyzny. Ćwiczenie poleca się także przedszkolakom, jednak w tym przypaku tekst należy im przeczytać. Dzieci z opóźnionym rozwojem mowy mogą efektywnie trenować rozumienie tekstu mówionego czy pisanego.

Ćwiczenie oferuje pięć różnych tematycznych obrazków (Lato, Zima, Szkoła, Miasto, ZOO). Czytający może ćwiczyć samodzielnie, ale w przypadku trudności ważna jest kontrola trenera. Można dostosować ilość zadań.